Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Misją Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, promocyjne i lobbingowe.
Tydzień Czytania Dzieciom to rodzaj dorocznego święta czytelniczego w Polsce. Jest okazją do organizowania wydarzeń kulturalnych w miejscowościach na terenie całego kraju.

Biblioteka  Publiczna  w Tarle wraz ze Szkołą Podstawową w Tarle włączyły się do akcji w trochę późniejszym terminie. Nasze wydarzenie odbywało się pod hasłem ,,PRZYSTANEK KSIĄŻKA’’

23 czerwca  …..  kiedy podręczniki szkolne zostały odłożone na bok , a w głowach były już wakacje …..my wyruszyliśmy w podróż do ,,Krainy fantazji”.  Podróżowaliśmy dwoma ,,pociągami”- wspólnie z kl,,0”, I,II,III.  Nasze ,,pociągi” zatrzymały się na czterech stacjach. Na każdej z nich czekała jakaś niespodzianka.

W WIERSZOLANDII  przywitały nas wróżki, które czytały wiersze J.Brzechwy i J.Tuwima.

Do BAJKOWEGO ŚWIATA  MARII KONOPNICKIEJ   przeniosła nas pani Elżbieta Kukla - czytając fragment utworu M. Konopnickiej pt. ,,Na jagody‘’. Po wysłuchaniu dzieci malowały kredą bajkowy las.

W BIURZE DETEKTYWA POZYTYWKI  dowiedzieliśmy się jak wygląda praca detektywa. Uczniowie  z kl. VIII zapoznali nas z zagadkami,  jakie miał do rozwiązania pan detektyw. My również włączyliśmy się w śledztwo.

ZGADUJLANDIA to była ostatnia stacja. Tu czekały nas zgadywanki słowne i kalambury. Wszystkie zadania związane były z tytułami baśni i wierszy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie.

Na koniec wróżka poczęstowała  wszystkich  cukierkami i wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.